Jakie są podstawowe funkcje ergonomiczne krzesła?

News

Podstawowe regulacje, które decydują o tym czy siedzisko będzie ergonomiczne będą już praktycznie we wszystkich średniej półki cenowej.

Mobilna baza na pięciu ramionach, które będą zapewniać odpowiednią stabilność, amortyzator dający możliwość regulacji siedziska i jego wysokości, profilowana pianka siedziska, która będzie odpowiednio przygotowana, gdy chodzi o parametry, regulowane podłokietniki w poziomie góra dół, ergonomiczne specjalnie profilowane oparcie, przygotowane specjalne podparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa, regulowany zagłówek. Ważnym elementem w krześle ergonomicznym będzie także specjalny mechanizm synchroniczny, który pozwala na zmianę kąta odchylenia oparcia względem siedziska.

Pojawiać się będzie również możliwość dopasowania sprężystości odchylenia oparcia w stosunku do ciężaru osoby, która usiądzie na takim krześle. Zastosowanie takie sprawi, że będzie można liczyć na to, że siedzisko i oparcie będzie się odpowiednio dopasowywać o ustawionej zależności. Zmiana będzie następowała jednocześnie, ale dopasowane będą konkretne kąty. Dla wielu osób będzie to zaskakujące, ale właśnie takie rozwiązania sprawią, że w efekcie zawsze użytkownik będzie się znajdował w jednej konkretnej pozycji, która będzie oczywiście do niego odpowiednia.

mechanizmy w fotelach biurowych

Jeśli przygotowany w krześle mechanizm będzie zwolniony oczekiwać można, na to, że krzesło będzie się ruszać razem z użytkownikiem. Tym samym będzie można mówić o pewnym dynamicznym siedzeniu. Ważną sprawą będzie także wybranie takich rozwiązań, które sprawią, że każdy użytkownik nie będzie miał problemu z dopasowaniem krzesła do własnych oczekiwań. Pracownicy sami musza poznać funkcje konkretnych krzeseł, tak by te funkcje wykorzystać. W ten sposób będzie można mówić o ergonomicznym siedzeniu, na którym powinno nam zależeć.