Z jakiego materiału wybrać fotel biurowy?

News

Szukając do biura odpowiednich mebli powinniśmy myśleć między innymi o dopasowaniu fotela obrotowego do swoich potrzeb. Każdego dnia w ciągu pracy możemy na tego typu fotelu spędzać nawet około 10 godzin w pozycji siedzącej.

Jeśli fotel biurowy będzie źle dopasowany może się okazać, że przyniesie wiele niekorzystnych efektów dla naszego zdrowia. Zaczną się szybko pojawiać bóle kręgosłupa, głowy, karku czy też problemy z koncentracją. Wiele osób przy zakupie takiego fotela kieruje się wyłącznie ceną oraz wyglądem. Tak naprawdę jednak kluczowe jest dopasowanie fotela do osoby, która będzie z niego korzystać. Wśród tych ważnych elementów jest między innymi materiał z jakiego dany fotel będzie wykonany.

Oczywiście czynników, na które trzeba zwracać uwagę jest wiele i muszą one być brane pod uwagę przy zakupie. Można tutaj wymienić takie kwestie jak regulacja wysokości, kąta nachylenia, regulacja podłokietników, głębokości siedziska czy możliwości amortyzacji. Dlatego wiele osób zapomina zwracać uwagę na materiał z jakiego przygotowane będzie siedzisko w takim fotelu, a jest to również istotna sprawa, którą będzie trzeba brać pod uwagę przy wyborze.

Przy długim siedzeniu szczególnie w upalne dni dość szybko okaże się, że siedzisko jest ważnym elementem. Nie ulega wątpliwości, że największym zainteresowaniem obecnie cieszą się fotele z miękkim siedziskiem. Mają one gwarantować możliwość oddychania całemu ciału. Powinny także gwarantować komfort siedzenia na odpowiednim poziomie. W sprzedaży są teraz różne fotele, które przygotowuje się ze skóry naturalnej, ekoskóry czy materiałów skóropodobnych.

jaki materiał wybrać na krzesło biurowe? Warto jednak podkreślić, że kupowanie produktów z materiałów skóropodobnych jest wielkim błędem, ponieważ przy dłuższym użytkowaniu fotel taki będzie się mocno nagrzewał i zacznie się kleić do ciała a to sprawi, że będziemy się czuli niekomfortowo. Najlepszym rozwiązaniem są zawsze fotele, które są wykonywane ze skóry naturalnej albo specjalnej siatki. Tego typu siatka gwarantuje cyrkulację powietrza, dlatego zawsze jest korzystnym rozwiązaniem. Skórzane fotele mogą się natomiast świetnie komponować z eleganckimi biurami.