Jak wybrać krzesło biurowe i fotel biurowy?

News

W sklepach znajdziemy wiele zróżnicowanych krzeseł i foteli biurowych. Takie meble mają swoją specyfikę i charakteryzują się innymi cechami niż te domowe meble. To szczególnie ważne dla sprzedawców, ale również dla klientów.

Krzesło to jeden z najczęściej kupowanych mebli biurowych. Oczywiście związane będzie to z tym, że nie ma innego mebla, który jest tak bardzo eksploatowany. Spędza się na takim krześle nawet kilka godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Dlatego nie da się uniknąć jego zniszczenia po pewnym czasie. Trzeba pamiętać, że wygodny fotel biurowy to nie jedynie komfort codziennej pracy, ale również bardzo ważny element wpływający na nasze zdrowie i stabilizację kręgosłupa. W dłuższej perspektywie może prowadzić to również do większej efektywności. Jeśli dobrze się czujemy, nie jesteśmy zmęczeni będziemy bardziej wydajni.

ergonomiczne stanowisko pracy biurowej

Pracownik, który wykonuje zadania w niekorzystnej pozycji szybko będzie się męczył, nie będzie mógł się skupiać wyłącznie na pracy. W fotelu biurowym siedzisko nie powinno być miękkie. Warto zadbać o regulowane oparcie, tak by dało się je dopasować do własnych potrzeb. Wysokość, która będzie regulowana da nam możliwość wygodnej pracy, nawet jeśli nie mamy typowego wzrostu. Nie można zapominać również o tym, by dopasować wysokość krzesła do biurka. Kupując biurko warto się zastanowić jaka wysokość dla nas będzie odpowiednia. Należy brać pod uwagę fakt czy pracuje się przy komputerze stacjonarnym, czy laptopie oraz jak wiele miejsca na nogi będziemy potrzebować.

Niektóre biurka nie są w stanie spełnić oczekiwań, jeśli jesteśmy wysocy. Trzeba sprawdzać czy fotel ma regulowane podłokietniki, głębokość czy zagłówek. Takie funkcje mogą być przydatne a fotel dopasowujemy nie do biura, ale do osoby. Ergonomia czy estetyka? Pewnie wiele osób staje przed takim wyborem. Z jednej strony piękny fotel, ale mniej wygodny niż taki, który nie do końca nam się podoba. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co wybrać.

Wydaje się jednak, że dobrze będzie szukać pewnego kompromisu, tak by fotel nam odpowiadał estetycznie, ale był w stanie także zapewnić stabilność dla kręgosłupa i zdrowie. Pewnie na decyzję wpływ ma również cena. Jeśli kierujemy się ceną warto porównywać konkretne cechy oraz funkcjonalność fotela biurowego. Niestety pamiętać musimy, że jakość kosztuje i kupowanie taniego produktu może być dużym błędem.