O czym pamiętać przed zakupem krzesła biurowego?

News

Często pojawia się pytanie o to ile będzie kosztować dobry fotel biurowy. Ale tak naprawdę to jedno z tych pytań, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dzieje się bowiem tak, że nie ma określonej ceny, od której będzie można dostać dobry fotel.

Okazuje się, że będzie to możliwe zarówno za 80 złotych jak i czasami dopiero za około 1000. Nieco inaczej będzie to wyglądać, jeśli zainteresujemy się innymi sprawami, a więc między innymi tym jakich można się nabawić chorób, jeśli będzie się siedziało na źle dopasowanym fotelu. Na początek to oczywiście bolący kręgosłup, barki, szyja czy spuchnięte łydki i poważne problemy z kręgosłupem. Niewygodny fotel biurowy to także groźba wad postawy, które będą potem dawać o sobie znać całe życie. Jeszcze inną ważną sprawą, która jest brana pod uwagę to ergonomia.

Jako, że pojawiają się pytania czym tak naprawdę ona jest warto powiedzieć, że to dziedzina nauk, która łączy w sobie różne zakresy tematyczne i jej celem będzie dopasowanie otoczenia w najlepszy możliwy sposób do tego jakie możliwości ma człowiek. Celem będzie więc tworzenie takiego środowiska życia czy pracy, które będzie przyjazne dla zdrowia i będzie eliminowało ryzyko pojawienia się chorób zawodowych. Nie można zapominać o tym, że w przypadku pracy biurowej takim elementem otoczenia jest dla nas fotel czy krzesło biurowe.

ergonomia pracy w biurzePraca w biurze może się wydawać łatwa i miła, ale jeśli będziemy spędzać wiele godzin w niewygodnym krześle to bardzo szybko wyobrażenia na temat takiej pracy się zmienią i będziemy na nią patrzeć w inny sposób. Kręgosłup pracownika biurowego już po kilku miesiącach takiego katowania na niewygodnym fotelu może zacząć odmawiać posłuszeństwa. Dlatego właśnie wydaje się, że wybór takiego fotela jest bardzo ważny i trzeba mu poświęcić nieco więcej czasu, by udało się wybrać jakąś odpowiednią propozycję. Warto pamiętać, że im więcej możliwości regulacji ma dany fotel tym lepiej dla użytkownika, ponieważ łatwiej będzie można go dopasować do oczekiwań jakie się ma.